PŁYTY A-Z  :  │ A B C D E F G H I J K L M N O P Q  S  T │ U  V │ W  Y  Z 

poniedziałek, 17 września 2018

Mike FREEMAN ZonaVibe: Venetian Blinds /2018/

House Of Vibes; Mister Snacky; Bobby Land; Those Venetian Blinds; Clutch The Hutch; Mambo Kings; What's Up With This Moon; Night Crawlers; Fancy Free; Que Tal Tio (What's Up Uncle).

[more]

Czwarty album formacji Mike Freeman ZonaVibe prowadzonej przez genialnego wibrafonistę Mike'a Freemana (znanego z płyt m.in. grupy Manhattan Transfer i Dona Sebesky'ego) przynosi znakomicie przygotowaną mieszankę latin jazzu i swingu. Wszystkie dziesięć utworów wypełniających nagraną w Tedesco Studio w New Jersey płytę "Venetian Blinds", to kompozycje lidera, spośród których cztery Freeman zadedykował nieodżałowanemu mistrzowi latin jazzu, mambo i salsy Tito Puente, a trzy zmarłemu w 2016 roku mistrzowi wibrafonu, Bobby'emu Hutchersonowi. Wraz z liderem, zespół tworzą: trębacz Guido Gonzalez, basista Ian Stewart, perkusista Joel Mateo i grający na congach Robert Quintero.
Każdy z utworów emanuje specyficznym latynoskim klimatem, potęgowanym przez specyficzny rytm i wyraziste harmonie. Instrumentami dominującymi są wibrafon lidera i wtórująca mu trąbka wyśmienitego Guido Gonzaleza. Ogromnym atutem utworów jest ich witalność i komunikatywność, których połączenie z wyszukanymi i nietuzinkowymi rozwiązaniami, okazało się prawdziwym "złotym środkiem".
Dobiegający sześćdziesiątki Mike Freeman w ciągu trwającej już czwartą dekadę kariery prowadził wiele zespołów, spośród których to właśnie istniejąca już ponad dziesięć lat grupa ZonaVibe zdaje się być składem w pełni zaspokajającym jego artystyczne aspiracje. Wibrafonista i kompozytor otoczył się doprawdy znakomitymi muzykami, perfekcyjnie odczytującymi jego nasyconą latynoskim temperamentem muzykę. Znakomity trębacz Guido Gonzalez, mający za sobą współpracę z takimi artystami jak Tito Puente, Celia Cruz, Daniel Santos, Ray Barreto, ale też Ben E.King, rozchwytywany przez nowojorskie kluby basista Ian Stewart, rodowity Portorykańczyk perkusista Joel Mateo i grający na congach topowy artysta, Wenezuelczyk Roberto Quintero (znany z płyt m.in. Richarda Bony, Christiana Sandsa, Gonzalo Rubalcaby, Roya Haynesa i Bobby'ego Sanabrii), okazali się dla Mike'a Freemana prawdziwym "dream teamem".
Album ukazał się 4 sierpnia 2018.


Robert Ratajczak


o płycie przeczytasz również: TUTAJ 


Mike FREEMAN ZonaVibe: Venetian Blinds
CD 2018, VOF 2018-7


program:
  1. House Of Vibes
  2. Mister Snacky
  3. Bobby Land
  4. Those Venetian Blinds
  5. Clutch The Hutch
  6. Mambo Kings
  7. What's Up With This Moon
  8. Night Crawlers
  9. Fancy Free
10. Que Tal Tio (What's Up Uncle)


personel:
Mike Freeman - wibrafon, chórki
Guido Gonzalez - trąbka, chórki
Ian Stewart - gitara basowa
Joel Mateo - perkusja, dzwonek
Roberto Quintero - congas, chórki, shaker