Sweet Beat; Tata lata; Bitwa o grzędę; Tylko spokój; Jesień; 300 kilometrów przed nami; Stopniowanie; Dziewczyna tańcząca; Cóż ci ja uczyniłem; Nie pożałuje pan; W kawiarence ''Sułtan''; bonus tracks: Mówiłem, że nie ostatni (Sweet Beat); Tata lata; Bitwa o grzędę; Tylko spokój; Jesień; 300 kilometrów przed nami; Stopniowane; Dziewczyna tańcząca; Rozlewiska (Zielono Mi); 300 kilometrów za nami; Tango niesforne; Begin the Beguine; Miniatura z jesienną jaskółką; Trawa
[more]
Po raz pierwszy na płycie kompaktowej w 2012 roku ukazał się album Jana Ptaszyna Wróblewskiego:''Sweet Beat''. Po raz pierwszy po 40 latach od premiery. Niesłychane! Płyta pierwotnie wydana została w 1972 roku nakładem Polskich Nagrań a wypełniło ją 11 kompozycji z okresu współpracy Ptaszyna z Poznańską Piętnastką Radiową, dla której Ptaszyn pisał wiele partytur. Były to krótkie błyskotliwe formy, które skierowywały zespół z muzyki stricte rozrywkowej w stronę jazzu, a płyta ''Sweet Beat'' z roku 1972 uważana jest za typowy przykład tej ewolucji stylistycznej. Ta nowa pierwsza w formie płyty kompaktowej edycja ''Sweet Beat'' zawiera dodatkowo aż 14 niepublikowanych wcześniej nagrań, w tym temat znany powszechnie pod tytułem: ''Zielono mi'' i spopularyzowany w wersji piosenkowej przez Andrzeja Dąbrowskiego. Właściwy tytuł tego utworu to ''Rozlewiska'' i pod takim właśnie tytułem pod numerem 20 znajdziemy tą melodię na płycie ''Sweet Beat'' z roku 2012. Płyta została niezwykle starannie i wręcz wzorcowo wydana przez wytwórnię GAD, wyposażona w informacje jakie towarzyszyly oryginalnemu, winylowemu wydaniu płyty (łącznie z reprintem przodu i tyłu okładki), oraz dzisiejsze wspomnienia Jana Ptaszyna Wróblewskiego związane z powstawaniem płyty. Przede wszystkim jednak dźwięk, który nigdy nie brzmiał tak czysto i krystalicznie od momentu premiery tych historycznych nagrań.
''Sweet Beat'' po raz pierwszy ukazała się na kompakcie 10 marca 2012 nakładem wytwórnii GAD. Płyta rozpoczyna się, podobnie jak wydana pierwotnie na winylu w roku 1972: utworem tytulowym: ''Sweet Beat''. Oprócz Jana Ptaszyna Wróblewskiego usłyszymy Włodzimierza Nahornego, Bronisława Suchanka na basie, Janusza Stefańskiego na perkusji i Józefa Gawrycha na perkusjonaliach. ''Sweet Beat'' -Jan Ptaszyn Wróblewski -plyta z 1972 roku, po 40-tu latach pierwszy raz na kompakcie, w sprzedaży od 10 marca. Wzorocowa edycja z 14-niepublikowanymi wcześniej nagraniami.
skład:Jan Ptaszyn Wróblewski - saksofon
Włodzimierz Nahorny - instr.klawiszowe
Bronisław Suchanek - kontrabas
Janusz Stefański - perkusja
Józef Gawrych - instr.perkusyjne