PŁYTY A-Z  :  │ A B C D E F G H I J K L M N O P Q  S  T │ U  V │ W  Y  Z 

poniedziałek, 13 marca 2017

Iwona MANISTA-KUTRYŚ: Godzina jeszcze młoda /2016/

Bossa nova na prawą nogę; Taniec; Tylko bądź; Poczekalnia; Być bliżej; Chcę; Jestem; Smutny anioł; Rozstanie; Godzina jeszcze młoda; W kąciku; Róża miłości.

[more]

Iwona Manista-Kutryś to starannie wykształcona artystka mająca za sobą studia edukacji artystycznej na Uniwersytecie Łódzkim, Dyrygenturę Chóralną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Jak sama jednak deklaruje: to muzyka jest jej największą pasją. Przekonać się o tym możemy słuchając płyty: "Godzina jeszcze młoda", wypełnionej w większości autorskim materiałem wokalistki. To piosenki pełne łagodności i poetyckiej liryki, podane w konwencji bezpretensjonalnej muzyki pop. Starannie zaaranżowane i zarejestrowane w gronie doskonałych instrumentalistów.
Artystka poza własnym repertuarem proponuje też piosenki przygotowane przez innych autorów jak choćby odpowiedzialny za wiele przebojów Maryli Rodowicz i Zbigniewa Wodeckiego tandem: Grażyna Orlińska i Marcin Nierubiec, figurujący przy piosence jaka posłużyła za tytuł całej płyty.
Poza pełnym ciepła i pozytywnych uczuć wokalem, na uwagę zasługują bardzo starannie przygotowane aranżacje i opracowanie instrumentalne piosenek, dzięki którym utwory nabierają prawdziwej brzmieniowej głębi, niejednokrotnie wykraczającej poza ogólnie przyjęte standardy muzyki pop.
To zbiór piosenek z charakterem, roztaczających ciepło i wywołujących wzruszenia. Ta płyta to także dowód na to, że nie roszcząca sobie większych pretensji tradycyjna polska piosenka, ciągle może być dla odbiorcy atrakcyjna. Warunkiem jest dobry materiał wyjściowy i tak wykwintne wykonanie i produkcja z jakimi mamy do czynienia na tej płycie.
Płyta ukazała się w czerwcu 2016.


Robert Ratajczak


_____________________________________________________________________


 Iwona MANISTA-KUTRYŚ: Godzina jeszcze młoda
CD 2016, Iwona Manista-Kutryś


program:
 1. Bossa nova na prawą nogę
 2. Taniec
 3. Tylko bądź
 4. Poczekalnia
 5. Być bliżej
 6. Chcę
 7. Jestem
 8. Smutny anioł
 9. Rozstanie
10.Godzina jeszcze młoda
11.W kąciku
Bonus
 1. Róża miłości


personel:
Iwona Manista-Kutryś - wokal, fortepian
Jakub Krukowski - fortepian, saksofon, chórki
Jarek Kucharczyk - gitara
Karol Kozłowski - bas
Wojciech Kostrzewa - instr. perkusyjne
oraz:
Justyna Sychara - skrzypce
Jacek Tarkowski - fortepian
Kamila Borowiak - kontrabas


_____________________________________________________________________