│  B  │ C │ D │ E │ F │ G │ H │  J  K │ L│ M│ N │ O P │ Q │ R │  T  │  U  │   │ W  Y Z

15.6.21

Jason Branscum: Beyond the Walls of the World

When the Sky is Big; Urban Nature Walk; Sycamore; I and the Village; Obsidian Lies; The Ninth Baktun; Magnolia; Lelands; Lucy With Levi and Catherine; Ginkgo; Six demon Bag; Oak; The Ground or the Hearth; The Missing Coil; Maple; Nooks and Crannies; When the Sky is Big.

 
 
 
Jason Branscum to urodzony i wychowany w Dayton (Ohio, USA) multiinstrumentalista, kompozytor i pedagog. Związany z nurtem muzyki soul i funk artysta ma za sobą współpracę z takimi muzykami jak Dr.John, 10,000 Maniacs, George Clinton, Gladys Knight czy Roy Hargrovej. Branscum jest też wziętym twórcą muzyki do gier komputerowych (w 2014 roku został zwycięzcą Ohio Game Developers Expo Music Demo Derby), oraz liderem wielu równolegle prowadzonych przez siebie formacji (m.in. własnego tria, kwartetu), ale też muzykiem grupy Tangatang. Doskonale gra na wielu instrumentach (m.in. kontrabas, trąbka, instr.klawiszowe), jednak najbliższym jego percepcji artystycznej jest puzon i to właśnie partie puzonu zdominowały najnowszy album artysty.
2-płytowy album "Beyond the Walls of the World" ("Za murami świata") to dzieło stworzone na przekór panującej na świecie tendencji, w formie monumentalnej 1,5-godzinnej koncepcyjnej suity.  Branscum konfrontuje współczesną muzykę jazzową z estetyką kojarzącą się z płytami rocka progresywnego z lat 70-tych.
Do realizacji projektu inspirowanego opowieściami fantasy, kompozytor suity zaprosił grono znakomitych muzyków jazzowych oraz nadający muzyce przestrzeni i klasycznego posmaku, kwartet smyczkowy.
Najważniejszym partnerem Jasona Branscuma w tym przedsięwzięciu jest współproducent albumu, znakomity gitarzysta Brandon Coleman odpowiedzialny za nadające muzyce rockowych barw, partie gitary i efekty elektroniczne.
Na "Beyond the Walls of the World" odnajdziemy echa fusion, rocka i klasycznego jazzu. Muzyka pełna jest zarówno zapadających w pamięć motywów, jak rozbudowanych solówek, nie tylko puzonu i gitary ale też współtworzących podstawę składu: gitary basowej (Aaron Jacobs) i perkusji (Tom Buckley). Połączone w formę koncepcyjnej suity tematy tworzą wciągającą odrealnionym, baśniowym klimatem całość.
Album ukazał się 28 maja 2021.
Robert Ratajczak

____________________________________________

 
 
Jason Branscum: Beyond the Walls of the World
2CD's, J.Branscum

program:
CD1
1. When the Sky is Big
2. Urban Nature Walk
3. Sycamore
4. I and the Village
5. Obsidian Lies
6. The Ninth Baktun
7. Magnolia
8. Lelands
CD2
1. Lucy With Levi and Catherine
2. Ginkgo
3. Six demon Bag
4. Oak
5. The Ground or the Hearth
6. The Missing Coil
7. Maple
8. Nooks and Crannies
9. When the Sky is Big

personel:
Jason Branscum - puzon
Brandon Coleman - gitara
Aaron Jacobs - gitara basowa
Tom Buckley - perkusja
oraz:
Marc Fields - puzon
Justin Dawson - kontrabas
Dan Dorff - perkusja
Josh Kline - saksofon
Kanako Shimasaki, Mariko Shimasaki - skrzypce
Martin Hintz - altówka
Shelby Thompson - altówka
Phillip Goist - wiolonczela
____________________________________________