PŁYTY A-Z  :  │ A B C D E F G H I J K L M N O P Q  S  T │ U  V │ W  Y  Z 

czwartek, 15 sierpnia 2019

Grzegorz Daroń - Nie zostawiaj mnie /2019/

Nie zostawiaj mnie; Człowiek-robot; Oczyszczenie; Śpiączka; Nocna wizyta; Otchłań; Podróż pociągiem; Tak niedaleko; Pożegnanie z domem; Spotkanie w barze; Nie wyjeżdżaj proszę; Nika; Nowa szkoła; Ucieczka; Światła; Rozmowa z drugą stroną; Pola; Samobójstwo; Rozpacz; Szpital; Powrót.
"Nie zostawiaj mnie" to film w reżyserii Grzegorza Lewandowskiego opowiadający o losach wkraczającego w dorosłość nastolatka.
Autorem i współwykonawcą muzyki do filmu jest bydgoski kompozytor, aranżer i perkusista Grzegorz Daroń, mający na koncie przygotowanie muzyki do takich obrazów jak m.in. "Młode wilki 1/2" (1997), "Śniadanie do łóżka" (2010) i "Podejrzani zakochani" (2013), czy seriali: "Rodzinka", "Na Wspólnej" i "Ja wam pokażę", oraz szeregu filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych i spektakli teatralnych. Grzegorz Daroń jest też kierownikiem zespołu Justyny Steczkowskiej, oraz współpracuje z wieloma formacjami zarówno rockowymi, jak jazzowymi (m.in. Asocjacja Andrzeja Przybielskiego, Los Desperados i Funky XL).
Na płycie znajdziemy 20 motywów instrumentalnych przygotowanych do filmu "Nie zostawiaj mnie" oraz piosenkę Jarka Webera "Otchłań".
Wykonawcami są: Grzegorz Daroń (perkusja, elektronika), Piotr Andrzejewski (gitara), Tomasz Pacanowski (gitara basowa) i Jarek Weber (śpiew).
Pełniące w filmie rolę ilustracji rozmaitych scen krótkie motywy instrumentalne, zestawione w formie albumu okazują się ciekawym materiałem funkcjonującym również w oderwaniu od filmu.
Znakomitym uzupełnieniem programu jest pochodząca z filmu przebojowa piosenka "Otchłań" zaśpiewana przez Jacka Webera. To kolejny już film, w realizacji którego ścieżki filmowej zaangażowany jest piosenkarz po "Sforze" (2002), "Zróbmy sobie wnuka" (2003) i polskiej wersji "Zaczarowanej", z której pochodzi jeden z przebojów Webera: "O krok (tak blisko)”.
Szkoda tylko iż ten interesujący album ukazał się w tak koszmarnej okładce.
Płyta ukazała się 15 czerwca 2019.
Robert Ratajczak

__________________________________________


Grzegorz Daroń - Nie zostawiaj mnie
CD 2019, DUX 1570

Grzegorz Daroń:
  1. Nie zostawiaj mnie
  2. Człowiek-robot
  3. Oczyszczenie
  4. Śpiączka
  5. Nocna wizyta

  6. Jarek Weber: Otchłań

Grzegorz Daroń:
  7. Podróż pociągiem
  8. Tak niedaleko
  9. Pożegnanie z domem
10. Spotkanie w barze
11. Nie wyjeżdżaj proszę
12. Nika
13. Nowa szkoła
14. Ucieczka
15. Światła
16. Rozmowa z drugą stroną
17. Pola
18. Samobójstwo
19. Rozpacz
20. Szpital
21. Powrót

wykonawcy:
Piotr Andrzejewski - gitara
Tomasz Pacanowski - gitara basowa
Grzegorz Daroń - perkusja, elektronika
oraz:
Jarek Weber - śpiew
__________________________________________